Nowe klawiatury AKAI Advance

Wrzesień miesiącem AKAI. Zarówno prasa, jak i użytkownicy wprost nie mogą się nachwalić nowych klawiatur AKAI Advance.

Miesięcznik „Estrada i Studio” uhonorował nowe klawiatury nagrodą „Nasz Typ” (numer 09/2015). Testujący nie szczędzi ciepłych słów pod adresem systemu Advance, używając takich określeń, jak „przełomowa siła” czy „tak to powinno wyglądać”. A podsumowuje test w taki sposób:
„Jeśli zastanawiasz się nad nowym kontrolerem MIDI (…), sterowniki z serii AKAI Advance są obecnie jedną z najciekawszych, jeśli nie najlepszą propozycją na rynku. W związku z tym otrzymują znak Nasz Typ”.

Również magazyn „Muzyk” postanowił wyróżnić AKAI Advance nagrodą „Editors Choice”. Oto fragment recenzji:
„W połączeniu z programem VIP i otwartymi w nim wirtualnymi instrumentami Advance staje się bardziej „hybrydowym” syntezatorem (…). (…) za pośrednictwem jednej aplikacji mamy dostęp do wszystkich naszych pluginów i ich barw, a do tego możemy wygodnie sterować wszelkimi funkcjami i parametrami, sami możemy poczuć się jak VIP…”.

Tylko przez skromność nie wspomnimy o artykule w naszym magazynie „AudioPlay” ;-)

AKAI Advance to klawiatura i oprogramowanie, które umożliwia pełną kontrolę nad naszymi instrumentami wirtualnymi. Uwolnieni od myszki i ekranu komputera możemy kreować brzmienia, jak kiedyś – słuchając, a nie patrząc.

AKAI to nie tylko Advance. Warto zauważyć, że coraz więcej producentów oprogramowania uwzględnia w swoich uaktualnieniach produkty AKAI. Na przykład najnowsza aktualizacja Ableton Live pozwala na łatwą integrację Live z kontrolerami z nowej serii MPD oraz najnowszym sterownikiem Midimix.

AKAI rządzi!