Warsztaty z efektów typu Reverb oraz Delay @Skladmuzyczny.pl

PRZESTRZEŃ w MUZYCE – zaproszenie na Warsztaty z efektów typu Reverb oraz Delay @Skladmuzyczny.pl
SOBOTA, 2 SIERPNIA, godzina 13:00.

Witaj :)

Zastanawiasz się czasem jak to się dzieje, że jedne zespoły brzmią spójnie, a inne niespecjalnie? Intryguje Cię co zrobić, żeby wszystkie instrumenty w Twoim zespole tworzyły jedną całość zamiast grać jako kilka niezależnych elementów? A może po prostu chciałbyś obrać brzmieniowo przestrzenny charakter zespołów Radiohead lub też Sigur Ros, ale zupełnie nie wiesz jak do tego podejść?

Grasz na gitarze, basie, klawiszach, a może śpiewasz? Nieważne :) Jeżeli tylko interesują Cię możliwości kreowania brzmienia w oparciu o efekty typu reverb orazdelay, powinieneś przyjść na nasze warsztaty!

Jesteś początkującym użytkownikiem efektów, który zupełnie nie ma pojęcia do czego służą poszczególne gałki, czy też masz na tym gruncie bogate doświadczenie i chciałbyś dowiedzieć się jak z kostek wyciągnąć jeszcze więcej? A może znasz się na wszystkim co z dzisiejszych czasach dostępne, ale chcesz posłuchać trochę na temat historii efektów przestrzennych? Po prostu przyjdź :)

Jeżeli zadajesz sobie pytanie o kolejność podłączenia kostek względem siebie w pedalboardzie, albo zupełnie nie masz pojęcia do czego służą gałki feedback czy też decay, powinieneś koniecznie pojawić się na tych warsztatach! Jak zawsze w Składzie Muzycznym – nie będzie tematów tabu :)

Nieważne czy jesteś zafascynowany nowoczesnym brzmieniem, czy też pociąga Cię retro, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Na Twoich oczach dokonamy porównania taśmowego, analogowego oraz cyfrowego delaya, żebyś mógł poczuć róznicę. Wyjaśnimy Ci skąd wzięły się w dzisiejszych czasach w cyfrowych efektach takie określenia jak Tape, Analog, Plate, Room, Echo, Spring, Reverse, Gate oraz Chamber. Zahaczymy również o podstawy zagadnień związanych z zastosowaniem efektów przestrzennych na płytach, a także zaprezentujemy kilka przykładów pokazujących jak efekty zmieniały muzykę na przestrzeni dziesięcioleci.

Efekty, które pokażemy i które będziesz mógł ograć: Moog Analog Delay, MXR Analog Delay, TC Electronic Alter Ego X4 Vintage Echo, TC Electronic Flashback, Electro Harmonix Memory Boy, Carl Martin DeLayla, Vox Time Machine, Line 6 EchoPark, Eventide Space, Eventide H9, TC Electronics Nova,  G-Lab Dual, TC Electronics Hall OF Fame, Strymon BlueSky, TC-Helicon Mic Mechanic, TC-Helicon Voicelive Touch oraz klasyczne echo taśmowe Roland Re-201.

Tematy, na które będziemy rozmawiać:

– Historia przestrzeni w muzyce: przestrzenie naturalne, chamber, plate (płyta pogłosowa), delay taśmowy, delay analogowy, pogłos cyfrowy, delay cyfrowy, pogłos impulsowy.

– Zagadnienie przestrzeni w miksie na płycie oraz na scenie

– Różnice między delayem taśmowym, analogowym i cyfrowym

– Zmiana w brzmieniu muzyki w poszczególnych dekadach na podstawie przemian technologicznych w kreowaniu przestrzeni

– Spójność przestrzeni w warunkach przed nagrywaniem i iluzja przestrzeni we współczesnej produkcji.

– Kreatywne używanie przestrzeni na scenie i w studiu.

– Jak wpinać efekty – w jakiej kolejności. W pętli czy w linie. Przed i za przesterem – różnice?

– Korzystanie z pogłosów i delayów jako kreatywna zabawa poszerzająca nasze możliwości.

Warsztaty poprowadzą: Jacek Ścierański, gitarzysta zespołu Mord’A’Stigmata, który trochę gra na gitarze z efektami, oraz Kuba Łuka, wieczny doktorant zajmujący się przemianami w sposobach słyszenia oraz tworzenia muzyki w XX i XXI wieku, na co dzień producent oraz muzyk aktywnie działający na gruncie muzyki alternatywnej oraz elektronicznej, który nie potrafi grać wcale jeżeli nie ma gałek i efektów :)

ZAPRASZAMY! 2 sierpnia, sobota, godzina 13:00! 

pozdrawiamy,
Załoga Składu.