Gravity VCA. Tu wcale nie chodzi o grawitację!

Przetworzenie sygnału w muzykę to nie magia, grawitacja ani żaden spisek :-)
Stoi za tym dynamiczny kompresor stereo Gravity VCA z Tierra Audio, który na szynie sumującej zamieni Twój sygnał w muzykę.
Za pomocą parametrów kontroli dynamiki (Threshold, Ratio, Attack, Release, Make Up) wykręcisz nieskończoną paletę efektów kompresji.
„Gravity VCA to szlachetnie brzmiący kompresor grupowy o wyjątkowo interesujących walorach sonicznych” – z recenzji „Estrady i Studia”

Kilka prostych sztuczek z GRAVITY VCA

Jak uzyskać bardziej poukładane miksy?
Dodaj kompresor Gravity VCA do warstw efektów, pogłosów i delayów. Kompresja szyn efektowych sprawi, że sygnał będzie bardziej stabilny. Dzięki temu łatwiej uwypuklisz efekty w miksie.

Jak uzyskać przygniatające basy?
Użyj kompresora Gravity VCA Bus Compressor do swoich basów, a uzyskasz bardziej precyzyjne i obszerne brzmienie. Gravity VCA Bus Compressor zwiększy dynamiczną kontrolę nad basami, zapewniając Ci większą swobodę w miksowaniu.

Jak stworzyć pompowanie w muzyce elektronicznej?
Z kompresorem na ostatniej szynie elektronicznych produkcji, Twój miks będzie pompował z całą muzykalnością i rytmem, jakiego potrzebujesz. Wybierz wolny ATTACK i pobaw się ustawieniem RELEASE tak, aby czas zwolnienia zbliżył się do BPM Twoich produkcji. Wyreguluj próg kompresji THRESHOLD i posłuchaj, jak utwór zostaje skompresowany do jego własnego rytmu.

Jak zapanować nad fortepianem?
Dodaj Gravity VCA na szynę z sygnałem fortepianu stereo i użyj go do zarządzania zakresami dynamiki fortepianu. Teraz każdy pasaż znajdzie się we właściwej warstwie miksu. Od tej chwili zapomnisz o fortepianie zanikającym w najsłabszych fragmentach utworu lub zanadto wyróżniającym się w refrenach.
Wygląda na to, że Gravity VCA przyciągnie Cię do siebie na dłużej.