NAUCZ SIĘ GRAĆHEY JOE” Z LESZKIEM CICHOŃSKIM!

W niedzielę 12 kwietnia w Galerii Dominikańskiej znany wrocławski gitarzysta i pedagog, Leszek Cichoński będzie przygotowywał wszystkich chętnych do bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa 2015. Udział w gitarowych warsztatach jest bezpłatny!

1 maja, jak co roku, tradycyjnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zabrzmi we Wrocławiu mocą tysięcy gitar i po raz kolejny wspólnie spróbujemy pobić Gitarowy Rekord Guinnessa! Ostatni raz udało się to w zeszłym roku, kiedy do bicia Rekordu przyłączyło się 7 344 gitarzystów. W tym roku potrzeba przynajmniej jednego więcej, bo po raz kolejny przejść do historii.

W tym celu organizatorzy Thanks Jimi Festival pragną zachęcić jak największa liczbę osób do nauczenia się „Hey Joe” i wzięcia udziału w Rekordzie.

– Nie trzeba mieć gitarowego doświadczenia, by szybko nauczyć się tej jednej piosenki. To tylko 5 akordów. W zasadzie wystarczy gitara i trochę dobrej woli – przekonuje pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, Leszek Cichoński.

Na dowód swoich słów muzyk poprowadzi niedzielne warsztaty dla chętnych gitarzystów. Potrwają one od godz. 14.00 do 16.30 na poziomie -1 we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej.

Pod fachowym okiem doświadczonego instruktora będzie można nauczyć się grać kultowy przebój Jimiego Hendrixa „Hey Joe” oraz inne utwory. Można też będzie porozmawiać z Leszkiem Cichońskim, posłuchać muzycznych porad oraz dowiedzieć się wszystkiego o historii Gitarowego Rekordu Guinnessa i przygotowaniach do tegorocznej edycji.

Dodatkową atrakcją niedzielnego spotkania będzie możliwośc wygrania zaproszeń na Koncert Gwiazd Gitarowego Rekordu Guinnessa, na którym zagrają NAZARETH, NIGEL KENNEDY i IRA.

Zaczynamy o godz.14.00, przyjdź z gitarą i znajomymi :)

Osoby, które nie mogą pojawić się w Galerii Dominikańskiej, ale chciałyby nauczyć się grać „Hey Joe”, mogą znaleźć pomocne materiały na www.heyjoe.pl.

Organizatorzy przypominają, że w tym roku bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa odbywa się na terenie kompleksu Hali Stulecia, przy ul. Wystawowej 1.

Udział w Gitarowym Rekordzie jest bezpłatny, nie obowiązują też ograniczenia wiekowe.